قمارباز یا بی نام ؟

هنوز لقمه ی سنگین ابراهیم هضم نشده بود که محسن چاوشی با رونمایی از نام آلبوم جدید و دمویی چند ثانیه ای باز آمد!
آلبومی که با نام قمار باز معرفی شد و این بار محسن چاوشی باز هم در تجربه ای جدید تر به سمت و سوی کلاسیک خوانی گام برداشت.
قمار باز خط فکری محسن چاوشی است شاید از الان وقتی آلبوم را نشنیده ایم ، گفتن این جمله صحیح نباشد اما محسن چاوشی ثابت کرده است که گاها بی گدار به آب نمی زند و اعتقاداتش را در آثارش هویدا میکند.
اگر به عقب برگردیم همین ماجرای تتو کردن بیتی از شعر حضرت مولانا که عده ای با الفاظ نامناسب و جبهه گیری های متعدد به محسن چاوشی حمله کردند ، خود حکایت از خط مشی و جهان بینی متفاوت محسن چاوشی دارد که همراهان و مخاطبان حقیقی اش را در بر گرفته است و حتی این نشانه ها میتواند بیانگر خاص بودن و متفاوت بودن قمار بازی باشد که هرچی میبازد باز هم هوس قمار دیگر دارد!
قمار باز همانطور که از نامش پیداست یعنی در آخر ، بردی وجود ندارد و قمار یعنی باختن و باختن و باختن!
از نکات جالب توجه اینکه با وجود عدم انتشار آلبوم‌ تا این لحظه طی به اصطلاح “قمار های خاصی! باخت ها شکل گرفت” از کارشناسان و غرض ورزان و لو دهندگان گرفته تا….
اما تمامی این اتفاقات با تمام خوبی ها و بدی هایش به سر رسید ، حداقل فعلا در شُرُف پخش این آلبوم موقتا به سر رسید و جدا از حواشی فقط باید منتظر ماند تا بار دیگر هم نتیجه اعتماد و صبرمان را از محسن چاوشی پس بگیریم و با این آلبوم یازده قطعه ای بار دیگر هم خاطرات خوب یا بد به ارث ببریم و در این گیر و دار هم قطعه ی ” بحر تفکر ” که به دلیل سواستفاده ی مکرر عده ای در جهت لو دادن دقایقی از ورژن ابتدایی آن بودند در نهایت در پی درخواست و اصرار مخاطبان مبنی بر عدم حذف ، این قطعه با تنظیم جدیدتری در آلبوم بی نام قرار گرفت!
باید صبر کرد تا این اثر را شنید و شاید با جهان غریبی های مولانا اخت شویم.

حالا قمار باز یا بی نام فرقی نمیکند!

ما کجاییم در این بحر تفکر تو کجایی؟

سعید غفاری

مخاطبان عزیز می توانند نوشته های خود را به اکانت تلگرام آقای سعید خراسانی ارسال نمایند تا بعد از بررسی ایشان در سایت مخاطبان محسن چاوشی منتشر گردد.